środa, Wrzesień 18th, 2019

You are here: / Producent kartonów Poznań / kartony luboń

kartony luboń

kartony luboń
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

deweloper (5)Co się dzieje gdy deweloper upada
Co się dzieje gdy deweloper popadł w kłopoty finansowe i wszczęto wobec niego postępowanie upadłościowe? Na mocy nowego prawa są trzy wyjścia z tej sytuacji.
Inwestycja może zostać kontynuowana w ramach postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego. Celem tego jest zakończenie budowy i przekazanie nabywcom lokali. Konieczne jest tutaj dokonanie przez nich dopłat w celu dokończenia inwestycji. Kontynuować budowę może również syndyk po analizie sytuacji ekonomicznej przedsięwzięcia.
Drugim rozwiązaniem jest kontynuowanie inwestycji przez innego dewelopera. Jest to dobre rozwiązanie, gdy przed ogłoszeniem upadłości nie sprzedano zbyt dużo mieszkań. Nowy inwestor może wykupić inwestycję w ramach postępowania restrukturyzacyjnego i na niej zarobić sprzedając pozostałe lokale.
Trzecią opcją jest rezygnacja z inwestycji oraz zaspokojenie wierzycieli. Dochodzi do niej w przypadku, gdy prace na budowie nie zaszły jeszcze za daleko. Pieniądze pochodzące z likwidacji zostają przekazane wierzycielom.

Podobne artykuły tematyczne:

YOU MIGHT ALSO LIKE